Przez cały tydzień – od 7 do 11 maja 2018 r. - w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne w ramach Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy, który przypada 8 maja.

Pogoda była wymarzona do realizacji zajęć w „Zielonej Klasie” w ogrodzie szkolnym. Swoich uczniów w „Zielonej Klasie” kilkukrotnie odwiedziła dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz. Książki wybrane do czytania oraz forma przeprowadzenia zajęć bardzo odpowiadały uczniom. Ich celem była promocja czytelnictwa oraz przypomnienie uczniom, że czytanie powinno dawać człowiekowi wiele relaksu i przyjemności.

W głośne czytanie zaangażowały się także uczennice z aktywu bibliotecznego, a kilku uczniów z klasy 4a czytało także przedszkolakom.

Oprócz bibliotekarki – Moniki Bytnar – Gołembiowskiej w akcję zaangażowały się także polonistki – Bronisława Czapla i Małgorzata Januś. Pomysł okazał się bardzo trafiony, bo większość uczniów chętnie wypożyczała książki do domów.