Dnia 18 września 2018 r. na boisku Orlik w Stanowicach odbył się VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Strzegom pod patronatem Moniki Wielichowskiej Posłanki na Sejm RP i Wiesława Kiliana Senatora RP.

Chłopcy z Jaroszowa rywalizowali w grupie „A” z drużynami z Goczałkowa, Rogoźnicy i z gospodarzami turnieju – Stanowicami. W pierwszym meczu zanotowaliśmy wygraną ze Stanowicami 1:0, w drugim przegraną 0:1 z Rogoźnicą i w trzecim spotkaniu wygraliśmy wysoko 3:0 z drużyną z Goczałkowa.

W grupie jaroszowska drużyna zajęła 1 miejsce dzięki lepszemu stosunkowi bramek i spotkaliśmy się w finale ze zwycięzcą z grupy „B”, drużyną z SP nr 2 w Strzegomiu. Mecz ten zakończył się remisem 1:1 i o zwycięstwie w turnieju musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się przeciwnicy ze Strzegomia (wynik 2:1).

Na osłodę pozostał nam tytuł Króla Strzelców, który zdobył uczeń klasy 4a Marcin Wićko. Na koniec turnieju każda z drużyn otrzymała puchar z rąk pani Moniki Wielichowskiej. Organizatorzy zadbali o to,  aby atmosfera była bardzo przyjazna, a piłkarze zagrali z duchem fair play.

SKŁAD DRUŻYNY Z ZSP W JAROSZOWIE

Marcel Maicki – kl. Va

Kuba Hucał – kl. Va

Kacper Hucał – kl. Vb

Aleksander Kowalski – kl. Vb

Marcin Wićko – kl. IVa

Wiktor Głowacki – kl. IVa

Przemysław Januś – kl. IVb

Chodorowski Dawid – kl. IVb