Przed południem - 26 września 2018 r. – w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jaroszowie zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

 

Z tej okazji odbył się apel, którego głównym celem było pogłębianie świadomości uczniów w temacie uczenia się języków obcych. Organizatorami byli uczniowie klasy VII i nauczycielka języka angielskiego p. Joanna Pietras. Zaskoczeniem dla uczniów z pozostałych klas, było to, że siódmoklasiści nauczyli się jak się mówi słowo „DZIĘKUJĘ” w kilkunastu językach świata.

Momentem kulminacyjnym apelu było rewelacyjne wykonanie piosenki pt. „Kolorowy wiatr” w 16 językach przez Wikorię Świątoniewską.

Cieszymy się, że uczniowie coraz odważniej mówią w języku angielskim, co może świadczyć o ich coraz większej otwartości i pewności swoich umiejętności językowych.