„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

W pogodny czwartek - 20 września 2018 r. - Przedszkole w Jaroszowie po raz kolejny uroczyście obchodziło Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Wszystkie dzieci tego dnia spotkały się na kolorowo przystrojonym placu przedszkolnym.

Uroczystość poprzedziło wspólne odsłuchanie „Hymnu Dnia Przedszkolaka”, a następnie pani dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz powitała zebranych i życzyła wszystkim udanej zabawy, wiele uśmiechu i radości każdego dnia.

Wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami bawiliśmy się przy muzyce, śpiewając i ilustrując ruchem piosenki. Czerpaliśmy radość z zabawy z chustą animacyjna i balonikami. Poznaliśmy historię dnia przedszkolaka, wypuściliśmy niebieskie balony z marzeniami przedszkolaków i przeszliśmy w tryumfalnym pochodzie. Zabawy związane z obchodami Dnia Przedszkolaka trwały cały dzień. Dzieci wykonywały także kolorowe prace plastyczne, malowały kolorowe buźki na białych balonach, sadziły wrzosy, a muzyka do tańca rozbrzmiewała do czasu rozejścia się dzieci do domów.

W jaroszowskim przedszkolu dbamy, aby było  ciekawie i wesoło nie tylko w Dniu Przedszkolaka, lecz każdego dnia.