W piątek - 21 września 2018 r. - uczniowie  z klasy VI i VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w całodniowej wycieczce edukacyjnej do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie.

Pogoda tego dnia  była wspaniała, takie przedłużenie lata. Na miejscu okazało się, że górski klimat jeszcze nie przypomina jesieni. Temperatura w jaskini  wynosiła + 6 °C, a wilgotność powietrza w granicach 100%, natomiast na zewnątrz powyżej 25°C.

Jaskinia swoją nazwę zawdzięcza niedźwiedziowi jaskiniowemu, którego kości tam odkryto, a turyści odwiedzający to miejsce, mają okazję je zobaczyć. Zwiedzając ją, uczniowie podziwiali przepiękne nacieki wapienne: stalaktyty i stalagmity, które powstają z wód przedostających się z powierzchni góry Stromej (1166,8 m n.p.m.) około 1 cm na 100 lat! Pan przewodnik pochwalił uczniów za dobrą znajomość terminologii związanej z jaskinią.

Wracając z Jaskini Niedźwiedzia, uczniowie odwiedzili jeszcze Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim, gdzie kupili wiele pamiątek dla swoich bliskich.

Po dniu pełnym wrażeń, uczniowie ok. godz. 16.00 wrócili do swoich domów. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Dorota Burzyńska, Bronisława Czapla, Paweł Rataj.