W środę rano - 26 września 2018 r. - 40 uczniów z klasy 8 SP oraz 3 gimnazjum wraz z nauczycielami wyjechało na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia na zajęcia akademickie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej  uczniowie wzięli udział w pokazach, warsztatach, obejrzeli wystawy, a chętni chcieli się sprawdzić w konkursach.

Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie pt. „Elektroniczne nosy kontra zapachy w twoim domu”, gdzie poszerzyli swą wiedzę o zmysłach człowieka, ich roli w codziennym życiu oraz empirycznie uczestniczyli w rozpoznawaniu różnego rodzaju substancji przy pomocy „elektronicznego nosa”.

Uczniowie wracali do szkoły z poczuciem, że zdobyta wiedza, różnego rodzaju ciekawostki, praktyczne „dotknięcie” zagadnień, pomogą im w dobrym przygotowaniu się do egzaminu kończącego kolejny etap edukacyjny.