Wycieczka do wrocławskiego ZOO, zorganizowana 28.09.2018 r., była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły przedszkolaki z grupy „Muchomorków” i „Pszczółek” z Jaroszowa.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą.

Wycieczka przedszkolaków do ZOO była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Aura, choć trochę kapryśna, tym razem sprzyjała przedszkolakom. Podczas spaceru po alejach ZOO dzieci spotkały wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców.

„Muchomorki”, czyli najstarsze przedszkolaki, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych ph. „Wyprawa polarnika i co z tego wynika?”. Zajęcia te mały charakter edukacji ekologicznej: dzieci dowiedziały się co to jest biegun, kto go zamieszkuje i jaki wpływ na jego stan mają nasze codzienne decyzje.