W Zespole Szkolno – Przedszkolnym  uczniowie klasy IV zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia tworzyli Patrole Egzaminacyjne i przepytywali starszych jak i młodszych kolegów. Nie zabrakło też losów dla niektórych nauczycieli. Każdy, kto poprawnie rozwiązał wszystkie przykłady otrzymał Certyfikat Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się corocznie w ostatni piątek września.  Akcja ta jest wielkim szkolnym wydarzeniem - ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Jest też okazją dla niektórych uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Główne motto to: ,,Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w realizację swoich zadań. VIII edycja tej akcji upłynęła w radosnej atmosferze, pełnej przeżyć oraz satysfakcji, a cała akcja uświadomiła, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.