Organizatorzy: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy, AKS Strzegom, OSiR Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Otwarcia Marszobiegu dokonała Dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz w towarzystwie Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty oraz Zastępcy Burmistrza Wiesława Witkowskiego. Dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka tegoroczna edycja wpisała się w projekt obchodów 100 lecia niepodległości Polski „Korczakowskie Kręgi Wolności i Niepodległości” i dla uczczenia rocznicy odśpiewano uroczyście wszystkie zwrotki hymnu państwowego.

Przeprowadzono 8 biegów na różnych dystansach dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Kilka minut później wystartowali uczestnicy marszu Nordic Walking. Wszyscy ukończyli zawodu w dobrej formie. Po ukończonych biegach czekał posiłek – kiełbaska z grilla, którą w sobotę serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców.

Podczas Marszobiegu funkcjonowała loteria fantowa, gdzie można było nabyć losy, każdy los był nagradzany.

Sprawna praca biura zawodów umożliwiła wcześniejsze rozpoczęcie ceremonii dekoracji wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali – losowanie nagród. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea.

Od dziś Marszobieg może chwalić się nowym rekordem frekwencji – łącznie we wszystkich biegach i marszu NW wzięło udział 270 uczestników – 162 uczestników w biegach dzieci i młodzieży oraz 108 uczestników biegu głównego i marszu Nordic Walking!

Podsumowując należy podkreślić, że Organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowaniach Marszobiegu, a uczestnicy docenili starania tworząc wspaniałe widowisko sportowe i rekreacyjne w pełni oddające myśl przewodnią – wielopokoleniową integrację sportową. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Poniżej znajdziecie pliki z wynikami oraz listę osób i podmiotów, które wsparły Organizatorów w formie finansowej, rzeczowej lub usługowej, dzięki czemu VI Jaroszowski Marszobieg Przełajowy miał oprawę godną prawdziwego święta sportu.

Wyniki

 

Wsparcie VI Marszobiegu

Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka

Yo!Design – Marcin Bernatek

JP GRAN-TRANS Sp. z o. o. Sp. k.

Program Wolontariatu Pracowników Toyota Motor Manufacturing Poland

Andrzej Wojtasik – firma Wojtasik Transport

Granitowa Galeria

Jerzy Zysk

Pucharki.pl

Super-Sport

Punkt Piękności – Maria Szymańska i Michał Szymański

ARYZTA Strzegom

OSP Jaroszów

Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział
w Świdnicy

Radio Sudety 24

Prezes AKS Strzegom Wiesław Witkowski

OSiR Strzegom

Strzegomskie Centrum Kultury

Społeczność Biegowa Strzegomska Dwunastka

Anna Wojtasik

Jacek Ślęczkowski

Anna Maksymczak

Joanna Trybuszek

Mariola i Krzysztof Dudek

Ewa i Paweł Farnholtz

Zbigniew Przybylski

Tomasz Krymski

Brygida Szymańska

Elżbieta Cichoń

Krzysztof Krupnik

Tomasz Krawczyk

Ilona i Marek Dobrochowscy

Julia Dobrochowska

Piotr Rzepecki

Grzegorz Pidanty i Marzena Król-Pidanty

Krystyna Lewicka

Zbigniew Miłek

Grzegorz Sulima

SP nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze

MOS im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu