Dnia 11 października 2018 r. uczniowie z klas I – III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyli w wycieczce - spacerze kraobrazowym do Morawy w związku z obchodami Dnia  Krajobrazu.

Celem wyprawy było poznawanie ciekawych miejsc w naszym regionie - kraju, jego środowiska przyrodniczego, zabytków kultury i historii.

Pałac w Morawie położony jest w samym sercu najpiękniejszej części Dolnego Śląska. Budynek pałacowy stoi na skraju dwunastohektarowego parku, wraz z którym tworzy zespół pałacowo-parkowy wpisany do rejestru zabytków. W obiekcie, obok Pałacu Morawa, swoją siedzibę ma Fundacja św. Jadwigi, prowadząca charytatywne przedszkole i ośrodek edukacyjny. Kompleks pałacowo-parkowy w Morawie to doskonałe miejsce do wypoczynku, położone z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, stanowiące oazę ciszy i spokoju. Z pewnością uda się tu odpocząć i zrelaksować.

Dopełnieniem spaceru, była możliwość poobserwowania na hipodromie prezentacji koni w ramach „October Festival” zamykającym sezon sportowy w Ośrodku Jeździeckim „Stragona”. Dla dzieci i wszystkich kibiców była to w tym roku ostatnia szansa, aby zobaczyć jeździeckie zmagania w dyscyplinie wszechstronnego konkursu konia wierzchowego (WKKW), w którym wzięli udział reprezentanci z 22 krajów.

Dzielnie - pod opieką wychowawców oraz rodziców przemaszerowaliśmy 9,5 km! Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.