„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”(Konfuncjusz)

W piątek – 12 października 2018 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie już od rana panowała wyjątkowa atmosfera. Odświętnie ubrani uczniowie, eleganccy nauczyciele, kwiaty, życzenia i program artystyczny przygotowany przez uczniów, specjalnie dla nauczycieli z okazji ich święta.

Ponieważ szkolna sala gimnastyczna jest nadal remoncie, po raz drugi udało się w sali lekcyjnej zorganizować niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W przygotowanie niespodzianki dla nauczycieli i zaproszonych Gości, w tym Burmistrza Strzegomia – pana Zbigniewa Suchyty i radnej Rady Miejskiej – pani Krystyny Lewickiej, zaangażowali się uczniowie z różnych klas. Ważne jest to, że scenografię, stroje i upominki uczniowie wykonali samodzielnie na zajęciach Koła Plastycznego pod okiem pomysłodawczyni scenariusza – pani Doroty Burzyńskiej.

Tegoroczny program był swoistym quizem dla nauczycieli. Tym razem, to uczniowie zadawali pytania swoim nauczycielom. Była to podróż sentymentalna do bajek i filmów znanych z polskich ekranów telewizyjnych jeszcze z XX wieku. Uczniowie wykonali także piosenki, podczas wykonywania których, prezentowali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Zabawa była wyborna!

Po zakończeniu programu artystycznego nastąpiła równie ważna część uroczystości, podczas której dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz wręczyła szczególne wyróżnienia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Wyróżnieni nauczyciele to:

Violetta Posłuszna-Koziałkowska, Bronisława Czapla, Justyna Fedyczkowska, Monika Bytnar-Gołembiowska, Joanna Pietras, Małgorzata Januś, Dorota Mielcarek, Barbara Zbrożek, Anna Madej, Tomasz Dziurla i Jacek Krogel.

W tym roku Nagrodę Kuratora Oświaty przyznano pani Dorocie Burzyńskiej. Uroczystość wręczenia odbędzie się 19 października 2018 r. w Teatrze Zdrojowym Szczawnie – Zdroju.