O tym, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw, wiedzą dzieci z przedszkolnej grupy „Sówek” z Jaroszowa, które przez drugi tydzień października zdobywały wiedzę na temat ich prozdrowotnych właściwości.

Przedszkolaki doskonale już znają różnego rodzaju owoce. Poznały ich nazwy, kształty, kolory, a także smaki. Nadszedł więc czas na zrobienie czegoś pysznego z naszych owocowych darów - owocowe szaszłyki. Dzieci z ogromną radością podeszły do kolejnego wesołego zadania. Doskonale wiedziały, że przed ich wykonaniem trzeba umyć rączki oraz założyć fartuszki.

Kreatywność dzieci była najbardziej widoczna podczas robienia kolorowych i bardzo zdrowych szaszłyków, a następnie ich zjedzenie. Zajęcia te miały przekonać dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki z nich przygotowane są bardzo smaczne.