Uczennice III klasy gimnazjum 1Z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie 10 października 2018 r. zostały laureatkami Gminnego Konkursu Fotograficznego „Moja mała ojczyzna w obiektywie aparatu”.

Konkurs został zorganizowany przez PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy w ramach realizacji konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość”, będącego częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

A oto laureatki:

I miejsce: Karolina Kiełbasa (PSP nr 3 w Strzegomiu)
II miejsce: Emilia Henike (PSP w Jaroszowie)
III miejsce: Katarzyna Siedlecka (PSP w Jaroszowie)

Celami przyświecającymi konkursowi były: upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dzieła sztuki, propagowanie wśród dzieci i młodzieży twórczej postawy, rozwijanie u młodzieży umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania.

Prace do konkursu zgłosił nauczyciel – Waldemar Abram.