W dniu 19 października 2018 r. gimnazjaliści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - Emilia Henike i Mateusz Brokos - uczestniczyli w XI Edycji Powiatowego Konkursu Turystycznego „Polskie Góry Dziedzictwem  Kulturowym”.

Tematem wiodącym tej edycji konkursu były Góry Stołowe (polskie i czeskie).  Celem konkursu było rozwijanie i wzbogacanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego jakim są polskie góry oraz promowanie regionów atrakcyjnych turystycznie. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym, uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Najlepsi w drugim etapie przedstawiali przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną. Ostatecznie Emilia Henike zajęła 4 miejsce.

Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły mieli tylko kilka dni na przygotowanie się do tego konkursu i stanęli na wysokości zadania. W przerwie uczestnicy wysłuchali relacji z wyprawy pana Piotra Snopczyńskiego, uczestnika Zimowej Narodowej Wyprawy na górę K2 .