Kontynuując współpracę ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy, 6 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie gościliśmy panią Adriannę Michałowska na prelekcjach dla uczniów nt. szkodliwości dopalaczy.

Pani Adrianna Michałowska przeprowadziła wśród uczniów z klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej, szkolenie z zakresu „Jak chronić się przed dopalaczami”. W czasie spotkania prowadząca wpłynęła na  podniesienie  świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań  u uczniów w sytuacji zagrożeń.

Uczniowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne oraz usłyszeli odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Prelekcje zakończył pokaz alko i narko gogli, w których uczniowie poprzez bezpośrednie doświadczenie i możliwość obejrzenia zafałszowanych obrazów mogli bezpośrednio doświadczyć, jak groźne są działania środków niepożądanych.

Po raz kolejny lekcja profilaktyki wpłynęła na podniesienie świadomości dbania o własne zdrowie wśród naszych uczniów. To też kolejna lekcja kształtowania postaw i zachowania profilaktyki bezpieczeństwa.