W czwartek - 8 listopada 2018 r. – jaroszowskie przedszkole po raz pierwszy przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

W przeddzień akcji, przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania oraz higieny i bezpieczeństwa przygotowywania posiłków. Podczas akcji grupa „Sówek”, „Pszczółek” i „Muchomorków” przygotowywały zdrowe śniadanie. Wykorzystano produkty z przedszkolnej kuchni oraz owoce i warzywa przyniesione z domu przez dzieci. Z nich wykonane zostały pożywne kanapki, szaszłyki owocowe oraz zdrowy kolorowy sok. Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpiły do swojego zadania.

Wspólne śniadanie było dla dzieci doskonałą zabawą, ale także nauką o tym, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!