Po raz ósmy szkoły podstawowe w całej Polsce przygotowywały zdrowe posiłki w ramach 8 listopada – dnia pod hasłem „Śniadanie Daje Moc.

W obchodach, jak co roku, brali również udział uczniowie, rodzice i nauczyciele z klas 1-3 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia.

Na początek, uczniowie z klasy 2A i 3A wzięli udział w pogadance na temat roli i znaczenia pierwszego i drugiego śniadania. Kolejnym etapem działań dzieci były zajęcia praktyczne – przygotowanie smacznych, zdrowych kanapek. Dzieci wykazały się pomysłowością i inwencją twórczą w ich wykonaniu. Przygotowane kanapki oczywiście zostały bardzo chętnie przez dzieci skonsumowane.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.