W niedzielę - 11 listopada – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, jaroszowscy uczniowie aktywnie włączyli się w wzbogacenie programu artystycznego na strzegomskim Rynku.

Najpierw poczet sztandarowy wraz z opiekunem – Tomaszem Dziurlą – godnie reprezentował Zespół Szkolno – Przedszkolny podczas mszy w strzegomskiej Bazylice, a później wraz z innymi reprezentantami szkół, przyglądali się wspólnemu polonezowi, do którego zostali zaproszeni uczniowie ze strzegomskich i gminnych szkół.

Grupa naszych 16 uczniów przez kilka tygodni uczestniczyła po lekcjach w próbach tanecznych. Zaprezentowali się bardzo pięknie, bo ich wspólny taniec na 100 par był nie lada atrakcją dla mieszkańców i gości. Swoich uczniów w dostojnym polskim tańcu podziwiała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz oraz wicedyrektor – Violetta Posłuszna – Koziałkowska i nauczycielka Monika Bytnar – Gołembiowska, które sprawowały opiekę nad uczniami.

Wielkie podziękowania za patriotyczną postawę składamy
naszym Uczniom i ich Rodzicom.