Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zajęła I miejsce w II Powiatowym Konkursie ph. „Wiem co jeść i jak być fit” pokonując w pięciu trudnych konkurencjach 9 innych szkół powiatowych.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy we współpracy Zespołem Szkół Hotelarskich 23 listopada 2018 r. Drużynę z Jaroszowa tworzyły uczennice: Małgorzata Szczepny, Maria Michałowska, Roksana Chodorowska, Natalia Machnikowska, Alicja Bohonos, Oliwia Dzieniszewska, Malwina Dzieniszewska, Daria Gajos i Wiktoria Świątoniewska. Do konkursu przygotowała uczennice i opiekę nad nimi sprawowała nauczycielka - Dorota Mielcarek.

Jego ideą było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania, uświadomienie wpływu zdrowego żywienia na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka oraz promowanie aktywnego stylu życia, w tym aktywności fizycznej.