W dniach 29 - 30 listopada 2018  r. 42 uczniów z klas 6a i 7a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie pod opieką nauczycieli: D. Burzyńskiej, B. Czapli, J. Fedyczkowskiej wzięło udział w wycieczce do CEEiK „Salamandra" w Myśliborzu.

Pobyt uczniów w Myśliborzu jak zwykle był nastawiony przede wszystkim na edukację. Uczniowie przez dwa dni uczestniczyły w warsztatach  organizowanych przez pracowników Centrum Edukacji.

Zajęcia w pierwszym dniu odbyły się w 3 blokach tematycznych, natomiast w drugim dniu w 2 blokach o następującej tematyce: „Składniki gleby”, „ Zmysły”,

„Piramida żywieniowa - występowanie witaminy C”, „Muzeum fauny”, „Mydło - otrzymywanie i własności”.

Wieczorem uczniowie bawili się na Zabawie Andrzejkowej. Mieli wspaniałe stroje, uczestniczyli w kilku konkursach i doskonale bawili się przy muzyce i kolorowych światłach.

Uczestnicy wyjazdu wrócili do domu wyposażeni nie tylko w nowe umiejętności, ale również z pięknymi glicerynowymi mydełkami. Czas spędzony w „Salamadrze" okazał się kolejny raz bardzo przyjemny i pożyteczny.