Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków i ubierania choinki. To właśnie ten przedświąteczny czas stał się doskonałą okazją do zorganizowania przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Morwa Biała” w Jaroszowie - warsztatów pieczenia świątecznych pierników. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie z klasy IIIa z ZSP w Jaroszowie wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek.

W piątek - 7 grudnia 2018 r. - zajęcia odbyły się w lokalu Koła Gospodyń, gdzie uczniowie pod opieką Pań, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki - niektóre po raz pierwszy - poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez Panie ciasto (także samodzielnie przygotowały drugą porcję ciasta), wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami świątecznymi, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki, dzieci dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. Gotowe pierniczki zabrały do domów.

Uczniowie z zajęć wychodzili  bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć piec pyszne pierniki.

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Morwa Biała” z Jaroszowa za zaproszenie, poświęcony czas i wspaniale przygotowane warsztaty kulinarne.