Dzień 6 grudnia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku.  Od samego rana ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach dzieci z przedszkola w Jaroszowie czekały na przybycie św. Mikołaja.

Po śniadaniu przedszkolaki zebrały się w sali „Pszczółek”  i wtedy usłyszały wesołe dzwonki zwiastujące przybycie niezwykłego gościa. Dzieci na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom, ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował dzieci miłymi upominkami, które przyjmowały je z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

Mikołajowi tego dnia towarzyszyli goście ze Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko, pani Krystyna Lewicka oraz pan Antoni Kowalczyk, którzy podarowali każdemu dziecku smaczną czekoladę.

Ale to nie wszystkie atrakcje czekające tego dnia  na dzieci.  Po obiedzie przedszkole odwiedzili przedstawiciele strzegomskiego Ratusza: pan Wiesław Witkowski  - zastępca burmistrza Strzegomia, pani Urszula Podsiadły – Szubert - naczelnik Wydziału Oświaty oraz pani Anna Góralska - zastępca naczelnika Wydziału Oświaty. Goście obdarowali dzieci pysznymi mikołajkami z piernika.