Dnia 15 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się w Konkurs Języka Niemieckiego pn. „Deutschsprachige Länder.”

Uczniowie z klasy VII SP w składzie: leader zespołu – Wiktoria Świątoniewska, Hanna Peszek, Adam Lasko, jak również klasy VIII w składzie: leader zespołu: Natalia Machnikowska, Diana Rogalska i Paweł Markowski oraz III gimnazjum, którą reprezentowali: leader drużyny – Mateusz Brokos, Klaudia Goldian i Emilia Henike, zmagali się z trzema konkurencjami.

Pierwsza konkurencja polegała na odpowiadaniu na wylosowane pytanie dotyczące wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurencję drugą stanowił test gramatyczno-leksykalny. Natomiast w konkurencji trzeciej, liderzy grup prezentowali kulturę oraz krajobraz wybranych przez siebie krajów niemieckojęzycznych w formie reklamy danego kraju ujętej w prezentacji multimedialnej.

Uczniowie z klasy VII przedstawiali walory kulturowe Niemiec, klasa VIII  prezentowała Szwajcarię, gimnazjaliści opisywali krajobraz Lichtenstein.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, jury w składzie: dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz i nauczycielka Edyta Pasternak wyłoniło laureatów.

I miejsce – drużyna z klasy III gimnazjum

II miejsce – drużyna z klasy VII SP

III miejsce – drużyna z klasy VIII SP

Wszyscy uczniowie otrzymali bardzo wartościowe nagrody książkowe oraz słowniki i plakaty. Cały konkurs został przeprowadzony przez niezastąpione uczennice z klasy III gimnazjum:  Julię Kowalczyk oraz Aleksandrę Wnęk. Koordynatorem oraz organizatorem potyczek językowych była nauczycielka języka niemieckiego Edyta Pasternak.