W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci - 2 kwietnia 2019 r. - uczniowie z klasy I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, czyli Pasowaniu na Czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczyste ślubowanie dzieci złożyły w obecności dyrektor szkoły – Beaty Jankiewicz, rodzica i bibliotekarki – Moniki Bytnar-Gołembiowskiej oraz uczniów z aktywu bibliotecznego.

Tradycyjnie, dla najmłodszych Czytelników przygotowano zeszyty biblioteczne z legitymacjami czytelniczymi, kolorowe zakładki do książek wykonane przez uczniów z Koła „Mały Artysta” pod kierunkiem nauczycielki – Doroty Burzyńskiej, program artystyczny, zabawę w odgadywanie postaci z bajek oraz pamiątkowe „Prośby książki”, które staną się stałym elementem gazetki klasowej. Bibliotekarka przekazała także listy do Rodziców uczniów, w którym m.in. prosiła o wsparcie działań szkoły w ramach edukacji czytelniczej, która jest niezbędna w prawidłowym rozwoju dzieci.

Od początku roku szkolnego, uczniowie systematycznie korzystają ze szkolnego księgozbioru. Najbardziej aktywni czytelnicy, podczas uroczystości otrzymali zaproszenia na wyjątkową „NOC BIBLIOTEK”, która czwarty raz zostanie zorganizowana w jaroszowskiej szkole 14 czerwca 2019 r. Wśród nagrodzonych byli: Magdalena Kossowicz, Aleksandra Hućko, Krystian Capillo, Zuzanna Gesing – Miśkiewicz, Patryk Śluczka, Bartosz Burdziński, Dawid Kobyłczyk i Franciszek Skiera.

Spontaniczne reakcje pierwszaków oraz ich szczerość i pomysłowość dały wszystkim obecnym dużo pozytywnej energii i wywołały uśmiech na twarzy.