Talent jest jak kawałek szlachetnego ale surowego metalu;
dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje.”.

Stanisław Staszic

W piątek – 5 kwietnia 2019 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie został zorganizowany VII Wiosenny Przegląd Młodych Talentów.

Gala Talentów jest wydarzeniem promującym jaroszowskich uczniów utalentowanych w różnych dziedzinach. W przygotowanej prezentacji multimedialnej pokazano sylwetki i osiągnięcia ponad 70 uczniów.

Uczniów, nauczycieli, rodziców i Gości przywitała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która wraz z obecną na uroczystości wizytator – Beatą Obrzut wręczyła każdemu nominowanemu uczniowi i uczennicy pamiątkowy dyplom. Występom uczniów przyglądali się także Rodzice.

W czterech odsłonach Galę prowadzili uczniowie: Przemysław Januś, Oliwia Gajos, Wiktoria Świątoniewska, Damian Struszka, Malwina Dzieniszewska i Mikołaj Ziora.

Jak zwykle dużą atrakcją dla widowni szkolnej i zaproszonych gości były występy „na żywo”.

Podczas tegorocznej edycji zaprezentowali się: Aleksandra Hućko (talent recytatorski),Zuzanna Gesing – Miśkiewicz (talent wokalny), Ignacy Pieszko (talent muzyczny i wokalny) i Antoni Kowalczyk(talent wokalny), Anna Kowalczyk (talent wokalny)oraz uczniowie z kl. 3a pokazali się w tańcu hiszpańskim, Ewa Antosiak z kl. 4a pokazała swój talent gimnastyczny, piątoklasistki -  Julia Soroka i Julia Hamernikgrały na skrzypcach, a Justyna Redlica, na koniec gali pokazała swój talent taneczny. Natomiast uzdolniona wszechstronnie Wiktoria Świątoniewskaz kl. 7a kolejny raz zademonstrowała swój talent wokalny. Natomiast uzdolnieni plastycznie uczniowie – Hanna Peszek (kl. 7) i Kacper Młynarski (kl.6) rysowali „na żywo”.

Imponująca była także lista osiągnięć sportowych. Przez cały rok sportowcy z Jaroszowa zebrali wiele tytułów, pucharów, medali i dyplomów reprezentując swoją szkołę na imprezach organizowanych na różnym szczeblu. Wyróżniono także radne Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz uzdolnioną ubiegłoroczną absolwentką - Zuzannę Kawiak.

Prezentacja multimedialna wykorzystana podczas gali zawierała prawie 300 slajdów i jest dostępna na szkolnej stronie internetowej - zsp.jaroszow.pl - w zakładce promującej projekt.

Zespół Szkolno-Przedszkolny otrzymał tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” w 2012 r., a koordynatorem projektu jest nauczycielka – Monika Bytnar-Gołembiowska.