Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Jaroszowie zostało zorganizowane 19 czerwca 2019 r. w sali gimnastycznej w dwóch odsłonach.

Najpierw, o godz. 8.00, swoją uroczystość mieli najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, którym towarzyszyli nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły.

Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

klasa 1a – Bartosz Burdziński, Krystian Capillo, Aleksandra Hućko, Wojciech Kurzeja, Zuzanna Gesing – Miśkiewicz, Julian Marszalik

klasa 2a – Antoni Kowalczyk, Julia Miklaszewska, Ignacy Pieszko, Zuzanna Pikuła, Emilia Baniewicz, Alex Glibowski, Michał Ścigajło

klasa 3a – Anna Kowalczyk, Aleksander Łabędzki, Nadia Świątek, Oliwia Szczepanek, Filip Bujak, Karolina Giemza, Jakub Siembrzuch, Wiktoria Świrska

Nagrody książkowe oraz dyplomy za 100% frekwencję wręczono – Patrykowi Śluczce
(kl. 1a), Maciejowi Smoleńskiemu (kl.2a) i Alexowi Glibowskiemu (kl. 2a).

Wręczono także dyplomy dla MISTRZÓW z poszczególnych przedmiotów:

„MISTRZ MATEMATYKI” – Anna Kowalczyk (kl. 3a)

„MISTRZ PRZYRODY” – Alex Glibowski (kl. 2a)

„MISTRZ ORTOGRAFII” – Emilia Baniewicz (kl. 2a)

„MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO” – Krystian Capillo (kl. 1a).

 

Nagrody i dyplomy w szkolnym konkursie zbiórki surowców wtórnych otrzymali:

Magdalena Kossowicz (kl. 1a) – akcja „Zbieram PET-y”

Oliwia Szczepanek (kl. 3a) – akcja zbiórki zużytych baterii

Nadia Świątek (kl. 3a) – akcja zbiórki makulatury.

Dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz po raz pierwszy wręczyła także świadectwa szachowe wydane przez Ogólnopolski Związek Szachowy dla uczniów biorących udział w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”, a byli to pierwszoklasiści: Bartosz Burdziński, Wojciech Kurzeja, Aleksandra Hućko oraz drugoklasiści – Ignacy Pieszko i Julia Miklaszewska.

Tytuł „Super Klasy”, puchar przechodni wypełniony słodkościami oraz bon na 150 zł od Rady Rodziców otrzymali uczniowie z klasy 2a (wych. Dominika Pieszko).

Pani dyrektor wręczyła także podziękowania dla Rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji XII Festynu Rodzinnego, podczas którego zebrano ok. 19 000 zł.

********

Po zakończeniu pierwszej części uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej, podczas której uczniowie podziękowali ks. proboszczowi Markowi Krysiakowi za opiekę duchową i udział w życiu szkoły w mijającym roku szkolnym.

Druga część uroczystości szkolnej rozpoczęła się o godz. 10.00, a poprowadziły ją także nowe członkinie Samorządu Uczniowskiego – Justyna Redlica i Kornelia Łabędzka.

W klasach 4 -7 SP nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący uczniowie:

klasa 4a – Martyna Trela i Julia Świątkowska

klasa 4b  – Łucja Kołodziej, Filip Kiełbowicz, Przemysław Januś, Adrian Grajny,
Gabriel Nowak.

klasa 5a – Patrycja Kowalczyk, Mateusz Machnikowski, Julia Wiraszka, Sebastian Kramarz, Weronika Diduszko

klasa 5b – Julia Soroka, Justyna Redlica, Hanna Zięba, Julia Wiraszka

klasa 6a – Julia Drohomirecka, Maciej Kawiak, Kornelia Łabędzka, Kacper Młynarski, Alan Korzystka, Aleksandra Krymska, Nicole Matuszak

klasa 7a - Hanna Peszek, Wiktoria Świątoniewska, Daria Kowalczyk

Nagrody za roczną 100% frekwencję odebrali głównie szóstoklasiści: Krystian Chomiuk, Kacper Młynarski, Julia Drohomirecka, Oskar Styczeń oraz Julia Adamczyk (kl. 5a) i Gabriel Nowak (kl. 4b).

W tej grupie wiekowej wręczono także tytuły MISTRZÓW z poszczególnych przedmiotów:

„MISTRZ RACHUNKU” – Adrianna Dubielczyk (kl. 7a)

„MISTRZ PRZYRODY” – Maciej Kawiak (kl. 6a)

„MISTRZ ORTOGRAFII” – Kacper Młynarski (kl. 6a)

„MISTRZ PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH” – Robert Włodkowski (kl. 7a)

„MISTRZ SPORTU” i pamiątkową statuetkę – Oktawian Ziora (kl. 5a)

„MISTRZYNI SPORTU” i pamiątkową statuetkę – Julia Adamczyk (kl. 5a).

Tytuł „Super Klasy”, puchar przechodni wypełniony słodkościami oraz bon na 150 zł od Rady Rodziców otrzymali uczniowie z klasy 4b (wych. Sylwia Wilczak). Roczne zmagania pokazały jak potrzebne jest zaangażowanie całej klasy, by wykonać bardzo wiele zadań ocenianych przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Puchar przechodni otrzymali także uczniowie z kl. 5a, którzy wygrali w Międzyklasowych Rozgrywkach Sportowych (wych. Monika Bytnar – Gołembiowska).

Dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz po raz pierwszy wręczyła także w tej grupie wiekowej świadectwo szachowe wydane przez Ogólnopolski Związek Szachowy dla Bartosza Krupczaka (kl. 5b).

Nagrodę dla najbardziej zaangażowanej wolontariuszki otrzymała Kornelia Łabędzka, która za swoją pracę została nagrodzona także przez Koło Przyjaciół Korczakowo.

Nagrody książkowe za szczególne zaangażowanie w życie religijne parafii z rąk
ks. proboszcza Marka Krysiaka odebrały: Wiktoria Świątoniewska i Kornelia Łabędzka.

Uczniowie zostali nagrodzeni pucharami w Szkolnych Rozgrywkach Tenisa Stołowego, a byli to: Daria Gajos (I miejsce), Alicja Bohonos (II miejsce), Kinga Stępień (III miejsce) i Jakub Hordyński (III miejsce).

Pani dyrektor – Beata Jankiewicz wręczyła także podziękowania dla Rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji XII Festynu Rodzinnego, a najlepsza uczennica wśród siódmoklasistów – Wiktoria Świątoniewska – z rąk pani dyrektor odebrała rower, który został wygrany podczas festynu i przekazany jako nagroda właśnie dla niej.

Słowa podziękowania od pani dyrektor, za wyróżniającą służbę w poczcie sztandarowym szkoły odebrali uczniowie: Adrianna Dubielczyk, Daria Kowalczyk, Ernest Maicki, Wiktoria Świątoniewska, Damian Struszka i Hanna Peszek. Przedstawiono także uczniów, tworzących od nowego roku szkolnego składy pocztów sztandarowych. Dla Rodziców tych uczniów wręczono Listy Gratulacyjne, a byli to: Państwo Drohomireccy, Państwo Kawiak, Państwo Łabędzcy, Państwo Młynarscy, Państwo Matuszak i Państwo Krymscy.

Na zakończenie uroczystości, poczty sztandarowe w symbolicznym rytuale przekazały sobie sztandary i w ten sposób nowi uczniowie zostali powołani do pełnienia tej zaszczytnej funkcji w szkole.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz
szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor szkoły
Beata Jankiewicz