baner7.jpg

W dniu - 24 października 2019 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie odbyło się „Pasowanie na ucznia” dzieci z klasy pierwszej.

To był wyjątkowy dzień, w którym oprócz Pani dyrektor - Beaty Jankiewicz, rodziców, dziadków, uczestniczyli także zaproszeni goście: Pani Urszula Podsiadły-Szubert - naczelnik  Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, Pani Anna Góralska – zastępca naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Strzegomiu,
ks. Marek Krysiak - proboszcz Parafii w Jaroszowie, Pani Krystyna Lewicka – Radna Rady Miejskiej w Strzegomiu, Pani Zofia Rułka – sołtys wsi Jaroszów.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.  Ich wiedzę oceniali Rodzice, którzy wcielili się w następujące role:  Minister ds. Edukacji - p. Marzena Kiełbowicz, specjalista ds. zdrowego odżywiania Magda Gessler- p. Agata Smoleńska, „Super niania” Dorota Zawadzka - p. Izabela Dworak, Komendant Policji - p. Paweł Kiełbowicz. Pierwszaki wspólnie śpiewali piosenki, tańczyli i odpowiadali na szereg pytań.

Po ślubowaniu, dyrektor szkoły Beata Jankiewicz dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i „rożki obfitości”.

Życzeniami i słodkościami dzieci obdarowane zostały także przez przybyłych na tę uroczystość - gości. W radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Były też pamiątkowe zdjęcia.