baner7.jpg

Dnia 13.01.2020r. prawie 80 uczniów z klas 6-8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wzięło udział w wyjeździe na spektakl teatralny do Świdnicy.

W ramach szkolnego „Dnia Teatru” uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pierwsza miłość – internetowe love” w wykonaniu aktorów z „In Art” - Teatru Edukacji Wrocław.

Tematyka spektaklu bardzo zainteresowała uczniów. Przesłanie było jednoznaczne: Uważajcie na avatar chatach! Doskonała oprawa muzyczna i światła, ale przede wszystkim stroje i gra aktorska zrobiły na uczniach pozytywne wrażenie.

W jaroszowskiej szkole uczniowie uczestniczą w wyjazdach na spektakle dwa razy w roku szkolnym, ponieważ obcowanie ze sztuką, kształtowanie odpowiednich zachowań w miejscach kultury oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej – to priorytety działań nie tylko polonistycznych, ale i wychowawczych w ZSP w Jaroszowie.