Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2021 by GPIUTMD

Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią. Jak się okazuje, nastawienie do tej dziedziny nauki można zmienić - co w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszowie udowodniła wychowawczyni drugoklasistów – Barbara Zbrożek organizując DZIEŃ MATEMATYKI ph. „Matematyka w 2A fika”.

Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Wszyscy drugoklasiści wzięli czynny udział w Dniu Matematyki 2021 r. Uczniowie poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, porządkowanie liczb,  grali w gry matematyczne: „Kołówka”, „Gra w 100”, „Trzy w rzędzie”, rozwiązywali zadania tekstowe, udzielali odpowiedzi na zagadki matematyczne, wykonywali obliczenia zegarowe, kalendarzowe, pieniężne, także z wykorzystaniem platform edukacyjnych.

Zadania i rywalizacja wzbudziły u uczniów wiele pozytywnych emocji. Przecież Dzień Matematyki stworzony został po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki.