baner5.jpg

Piąty raz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” promującej czytelnictwo i dorobek literatury polskiej.

W tegorocznej edycji czytany był dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Akcja odbywała się pod patronatem Prezydenta RP – Andrzeja Dudy.

W Jaroszowie - 5 września 2017 r. - zorganizowano cykl lekcji bibliotecznych dla uczniów z klasy 7 SP i 2-3 GIM. Podczas zajęć prezentowany były nie tylko materiały promujące „Narodowe Czytanie” umieszczone na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta, ale także prezentacja multimedialna zawierająca najważniejszych fakty z życia i twórczości tego wszechstronnie uzdolnionego artysty młodopolskiego.

Najważniejszym jednak elementem zajęć było samo czytanie fragmentu „Wesela”. Ta część lekcji została zorganizowana w ogrodzie szkolnym, w tzw. „Zielonej Klasie”, a w rolę aktorów wcielili się gimnazjaliści z klasy 3: Zuzanna Kawiak jako Panna Młoda, Bartosz Głód jako Pan Młody. Słowo wstępne przeczytała Zofia Malinowska, a Wioletta Kardynał była weselnym gościem.

W jednej z lekcji uczestniczyła także dyrektor – Beata Jankiewicz, która bardzo ceni wszelkie sposoby promowania czytelnictwa wśród swoich uczniów. Lekcje zostały przeprowadzone według scenariusza polonistki i bibliotekarki  – Monika Bytnar -Gołembiowskiej.

„Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W jaroszowskiej szkole nauczyciele i rodzice mają świadomość tego, że promocja czytelnictwa wśród uczniów leży w naszym wspólnym interesie.