Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Kolejny już rok, uczniowie z ZSP w Jaroszowie na lekcjach języka polskiego realizują innowację pedagogiczną, której autorem jest nauczycielka - Małgorzata Januś.

W tym roku szkolnym szczególnie wyróżniają się uczniowie z klasy 7a. W ramach podsumowania pracy z lekturami przygotowali lapbooki do opowiadania „Stary człowiek i morze”, zaprojektowali koszulki związane z treścią „Dziadów cz.2” oraz wykonali makiety- planety, po których podróżował Mały Książę.

Z kolei uczniowie klasy 6a w ramach obchodów roku Stanisława Lema zapoznali się z fragmentami „Bajek robotów” oraz „Cyberiady”,  a potem wykonali rysunki inspirowane twórczością Daniela Mroza i zaprezentowali je na plakatach.

Najstarsza klasa – 8b, która już 4. rok realizuje program i zgromadziła pokaźny zbiór opracowań lektur obowiązkowych, opracowała lapbooki związane z treścią „Quo vadis”.   Z pewnością będą one dobrym sposobem na powtórki przed egzaminem ósmoklasisty.

Głównym celem programu jest poszerzenie działania szkoły w zakresie edukacji czytelniczej, zachęcenie i motywowanie do czytania lektur. W efekcie uczniowie poznają treści książek, rozwijają kompetencje literackie i kulturowe a także rozwijają wrażliwość estetyczną.