Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

„Lektury? – Ja to lubię!” to nazwa innowacji pedagogicznej prowadzonej już drugi rok szkolny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie.

Innowacja realizowana jest na lekcjach języka polskiego w kl. 6a i 7b przez nauczycielkę – Małgorzatę Januś, a jej celem głównym jest utrwalenie znajomości treści i problematyki lektur szkolnych oraz rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia.

W ramach lekcji poświęconych omawianiu treści i problematyki lektur obowiązkowych uczniowie pracują różnymi metodami dydaktycznymi – tworzą lapbooki, makiety, plakaty, tworzą „lektury w pudełku” czy malują koszulki. Jak sami mówią – najbardziej podoba im się to, że  pracują w grupach i robią coś całkiem nowego. Uczniowie chwalą też możliwość wykazania się własną inwencją twórczą.

 Z całą pewnością  dzięki wprowadzeniu innowacji uczniowie chętniej sięgają po książki, znają treść lektur i lepiej rozumieją problematykę dzieł literackich.

 

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023