Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W jaroszowskiej szkole obchody Dnia Praw Dziecka zaczęły się już w piątek. Uczniowie i nauczyciele przybrali niebieskie barwy, by pokazać, że tematyka respektowania praw dzieci i przeciwdziałania dyskryminacji nie jest im obca.

Wszystkie klasy wzięły udział w zajęciach zwiększających świadomość poszanowania ich praw i mogły zapoznać się z tematyczną gazetką na korytarzu szkolnym. Podczas zajęć psychologicznych uczniowie klasy z 4 i 5 wykonali plakaty przedstawiające poszczególne prawa dziecka oraz nagrali edukacyjny filmik.

Uczniowie dbają, by ich prawa były przestrzegane nie tylko „od święta”, dlatego niedawno powołali nauczycielkę - panią Joannę Pietras na funkcję Rzecznika Praw Ucznia.

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

Wszystkim Dzieciom życzymy, aby ich prawa były zawsze respektowane!

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023