Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

We wtorek – 5 marca 2024 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zostały zorganizowane eliminacje gminne XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w dwóch kategoriach wiekowych.

Była to już jedenasta edycja jaroszowskiej odsłony tego wojewódzkiego konkursu. Stała się ona doskonałą okazją do corocznego spotkania się uczniów utalentowanych recytatorsko i aktorsko. Zaprezentowali się recytatorzy z 9 szkół miasta i gminy Strzegom – 25. w kategorii „młodsi” i 14. w kategorii „starsi”. 

Dyrektor jaroszowskiej szkoły – Beata Jankiewicz powitała uczniów i nauczycielki oraz członków Komisji Konkursowej, którą w tym roku tworzyli: Maria Kierko – emerytowana, wieloletnia nauczycielka , Regina Puczka – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom oraz Tomasz Smagłowski – zastępca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury.

Motywem dominującym w przygotowanej dekoracji była SOWA - MĄDRA GŁOWA.

Program artystyczny przedstawili szóstoklasiści: Zuzanna Gesing – Miśkiewicz, Wojciech Kurzeja i Bartosz Burdziński.

Miłą niespodzianką dla uczestników i organizatorów był przyjazd zastępcy Burmistrza Strzegomia - Tomasza Marczaka oraz naczelnik Wydziału Oświaty UM w Strzegomiu – Anny Góralskiej, którzy wysłuchali prezentacji uczestników „starszej” kategorii wiekowej.

OTO LISTA LAUREATÓW:

kategoria „młodsi” – uczniowie z klas 4 – 6

I miejsce  Jagoda Tur – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu
II miejsce Mateusz Świrniak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu
III miejsce – Piotr Golak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu

wyróżnienie – Aleksandra Hućko – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie
wyróżnienie – Lena Fudała – Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach

kategoria „starsi” – uczniowie z klas 7 – 8

I miejsce Michał Stuczyński - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy
II miejsce Ignacy Pieszko – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie
II miejsce Kaja Łuciów – Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

wyróżnienie: Joanna Zawiła - Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie
wyróżnienie: Antoni Kowalczyk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

Koordynatorkami konkursu były nauczycielki: Monika Bytnar – Gołembiowska i Bronisława Czapla. Natomiast pamiątkowe gadżety dla uczestników wykonała nauczycielka Dorota Burzyńska. Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Gminę Strzegom, natomiast poczęstunek przez Radę Rodziców ZSP w Jaroszowie.

Laureaci będą reprezentowali Strzegom 14.03.2024 r. podczas eliminacji powiatowych w Świdnickim Ośrodku Kultury.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023