Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Dnia 10 listopada 2021 – w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej. W tym roku szkolnym odbył się w nieco zmienionej formie, a hasłem przewodnim było – „Moja okolica. Moja mała Ojczyzna”.

Każda klasa obchodziła tę uroczystość w swoim małym gronie podczas godziny z wychowawcą. Wszystkich uczniów odwiedzała pani dyrektor Beata Jankiewicz i wraz z nimi śpiewała pieśni i piosenki. W klasach I-III towarzyszyła jej przewodnicząca SU – Patrycja Kowalczyk i uczniowie klasy 4, którzy zaprezentowali wiersze znanych polskich poetów. 

Lista utworów odśpiewanych w ramach obchodów święta była bardzo zróżnicowana:

Kl. 1a i 1b – „Piosenka młodego patrioty”
Kl. 2a – „Co to jest niepodległość?”
Kl. 3a – „Biały Orzeł”
Kl. 4a – „Płynie Wisła, płynie”
Kl. 5a – „Pałacyk Michla”
Kl. 6a – „Rota”
Kl.7a – „Serce w plecaku”
Kl. 7b – „Dziewczyna z grantem”
Kl. 8a – „Przybyli ułani”
Kl. 8b – „Białe róże”

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zgromadziła się na podwórku szkolnym, aby w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła – do hymnu!” odśpiewać wspólnie hymn państwowy.

Organizatorki – p. Agnieszka Nowacka i p. Małgorzata Januś przygotowały na korytarzach szkolnych okolicznościowe wystawy . W budynku szkoły poświęconą Józefowi Piłsudskiemu, a w pawilonie – wystawę pokazującą Jaroszów i okolice – jej przeszłość i teraźniejszość. Wśród plakatów prezentujących Naszą Małą Ojczyznę znalazły się kartki pocztowe przysłane przez uczniów 40 szkół z całej Polski  otrzymane w ramach ogólnopolskiego projektu „Moja okolica. Moja mała Ojczyzna”. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, a także osób odwiedzających Bibliotekę Publiczną.