Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Idea Lasu Korczakowskiego powstała w 2020 roku z inicjatywy Muzeum Treblinka oraz Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Celem projektu jest upamiętnienie Janusza Korczaka i wszystkich osób z nim współpracujących oraz jego wychowanków, którzy zginęli w Obozie Zagłady Treblinka II.

W roku obchodów 80. rocznicy śmierci Janusza Korczaka do projektu „Las Korczakowski” przyłączyła się Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie. 21 października 2022 r. przedstawiciel placówki – Jacek Krogel, wziął udział w warsztatach na temat Janusza Korczaka, zwiedził wystawę w budynku Muzeum Treblinka oraz tereny upamiętnienia Obozu Zagłady Treblinka II. Kulminacyjnym momentem wydarzenia było zasadzenie drzewa na terenie powstającego Lasu Korczakowskiego. Na tabliczce upamiętniającej to wydarzenie został umieszczony cytat  Janusza Korczaka: „Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie” . Ten fantastyczny projekt stał się inspirację szkół i placówek do działania na rzecz propagowania ponadczasowych nauk korczakowskich.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023