Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2023 by GPIUTMD

 

Dnia 11 września 2023 r. uczniowie z klas 5 – 8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w zajęciach bibliotecznych z okazji XII edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytana była powieść pozytywistyczna Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.

Jak co roku, uczniom towarzyszyła dyrektor szkoły – p. Beata Jankiewicz, która także zachęcała młodych ludzi do rozwijania pasji czytelniczych, do wzbogacania języka, ale także relaksowania się z książkami.

W tegorocznej edycji, uczniowie poznali fakty z życia pisarki, historię jej dwukrotnej nominacji do literackiej Nagrody Nobla oraz ogólne cechy charakterystyczne pozytywizmu. Wysłuchali także fragmentu powieści.

Atrakcją dla uczniów była wystawa otrzymanych z Kancelarii Prezydenta RP wyjątkowych egzemplarzy książek z poprzednich edycji tej akcji oraz pieczęć okolicznościowa, którą „na pamiątkę” uczniowie odbijali w swoich zeszytach bibliotecznych.

Zajęcia przygotowała bibliotekarka Monika Bytnar–Gołembiowska.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023