Dnia 14 listopada 2017 r. w Publicznym Przedszkolu w Jaroszowie odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”.

Więcej…

 

Przez całe życie człowiek ma styczność z różnorodnymi dźwiękami. Jedne brzmią dla niego przyjemnie i kojąco, drugie mogą spowodować nieprzyjemne odczucia. Tak czy i inaczej dźwięki wywierają wpływ na istotę ludzką, kształtują wyobraźnię muzyczną, tym bardziej, jeśli we wczesnym etapie rozwoju, wyposaży się młodego człowieka w niezbędne umiejętności, wiedzę i nawyki słuchowe.

Więcej…

 

Strzelnica w Starych Bogaczowicach była miejscem, gdzie 12.11.2017 r. rozegrał się konkurs strzelecki, będącym elementem projektu pt. „100 strzałów dla Niepodległej”, prowadzonego przez Związek Strzelecki ze Strzegomia, pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej z inicjatywy absolwenta ZSP w Jaroszowie – Błażeja Kołodzieja.

Więcej…

 

W sobotnie południe - 11.11.2017 r. - w strzegomskiej Bazylice Mniejszej odbyły uroczystości religijno-patriotyczne związane z obchodami 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej…

 

Dnia 10 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczestnicząc w Szkolnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej, ponieważ to właśnie pieśni patriotyczne towarzyszyły naszym przodkom w ważnych historycznie czasach.

Więcej…

 

W czwartek - 9 listopada 2017 r. - w Bibliotece - Centrum Kultury w Czarnym Borze uczennica klasy 6a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - ALICJA BOHONOS została laureatką regionalnego konkursu pt. „Bezpieczny KRUSnal".

Więcej…

 

Dzień 5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a, a jednocześnie jest to także Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, wychowawczynie dla dzieci z „Akademii Przedszkolaka” zorganizowały bajkowe spotkanie.

Więcej…

 

W czwartek - 9 listopada 2017 - reprezentantki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie pojechały do Marcinowic, aby wziąć udział w rozgrywkach piłki koszykowej na szczeblu powiatowym.

Więcej…

 

W ostatnim czasie, przedszkolaki z grupy „Biedronek” zajmowały  się obserwowaniem jesiennych zmian zachodzących w przyrodzie. Występowaniem takich  zjawisk atmosferycznych, jak deszcz, wiatr czy mgła.

Więcej…

 

Kontynuując współpracę z  Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Świdnicy  na zaproszenie Dyrektor  Beaty Jankiewicz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie Pani Małgorzata Kruk - przeprowadziła 9.11.2017 r. warsztaty dla uczniów na temat profilaktyki narkotykowej: „Jak chronić się przed dopalaczami?” i profilaktyki nikotynowej „Smokolajzer”.

Więcej…

 

Dnia 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy IIA z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczynią - Barbarą Zbrożek gościli na zajęciach lekcyjnych panią Monikę Kupczyńską i panią Annę Ostatek – reprezentujące Bank PKO BP w Strzegomiu.

Więcej…

 

We wtorek - 31 października -  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego: Edyty Pasternak, Joanny Pietras i Katarzyny Adamskiej zorganizowany został konkurs na „Najciekawszy strój halloweenowy”.

Więcej…

 

Już po raz piąty – 31 października 2017 r. - uczniowie z jaroszowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej rywalizowali ze sobą w Szkolnym Konkursie Piosenki Polskojęzycznej.

Więcej…

 

Kolejny raz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w akcji ph. „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia pod” patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wspólnie z TVP Wrocław.

Więcej…

 

Wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jaroszowa (Adam Lasko, Diana Rogalska, Zuzanna Kawiak, Wioletta Kardynał, Zofia Malinowska, Aleksandra Sypko, Maria Michałowska) wraz z koordynatorem Koła Wolontariatu p. Sylwią Chrut-Rudnicką w dniu 30.10.2017 r. odwiedziły Przedszkole nr 7 w Strzegomiu.

Więcej…

 

W pochmurny, październikowy dzień – 27.10.2017 r. – przygotowani na wyprawę czwartoklasiści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jaroszowa wyruszyli wraz z opiekunami na długo wyczekiwaną wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Więcej…